Jdi na obsah Jdi na menu
 


53. Výstava kaktusů a sukulentů v Jihlavě v roce 2020

   Klub pěstitelů kaktusů a sukulentů v Jihlavě pořádá letos již 53. výstavu rostlin svých členů. Poměrně dlouho to vypadalo, že letos žádná výstava nebude, ale vše se v lepší začíná obracet. Tak, jak se postupně uvolňují krizová opatření kvůli koronaviru, dohodli jsme se s vedením muzea, že výstavu bude možné uskutečnit. Bude sice nutné dbát na to, aby se nevytvářely větší skupiny návštěvníků, na dvorku jich bude moci být najednou maximálně 5 tak, aby bylo možné dodržovat rozestupy 2 m, to je ale poměrně snadno řešitelné. Do celého prostoru muzea bude mít totiž přístup najednou maximálně  15 osob, což bude regulované už při prodeji vstupenek, takže není pravděpodobné, že by se na výstavu před dveřmi "tvořily kolony". Vlastní výstava se bude již tradičně konat v příjemných prostorách starobylého dvora Muzea Vysočiny v Jihlavě. Budova muzea se nachází v horní části Masarykova náměstí, a tak máte přímo v centru města možnost shlédnout nejenom krásné rostliny, ale také prostory pro veřejnost většinou uzavřené. Výstavu kaktusů a sukulentů můžete navštívit ve dnech 10. - 14. června 2020, (tj. od středy do neděle), vždy od 9.00 do 17.00 hodin. V neděli 14.6. bude otevřeno pouze do 15.30.
     Kromě výstavních exponátů bude součástí akce také prodej kvalitních rostlin z přebytků členů klubu, kde můžete v případě zájmu zakoupit jak kaktusy, tak v omezeném rozsahu i sukulenty. Zároveň je zajištěna poradenská služba, týkající se praktického pěstování a na výstavě je neustále přítomno několik zkušených pěstitelů, kteří vám rádi zodpoví případné dotazy ohledně pěstování, přesazování, letnění rostlin a také jejich ochrany před  škůdci. Výstava je zároveň velkou příležitostí k náboru nových členů spolku, které mezi sebou velmi rádi uvítáme.
     Kaktusy na této výstavě dominují, sukulentů bude letos vystaveno jen omezené množství. Těšíme se na vaši návštěvu a setkání nad rostlinami, které máme společně rádi.

Text i foto V.Navrátil.

 
 FotoalbumArchiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>